فروشگاه کتاب

جستجوی کتاب:
کتاب سیستم دیوار باربر بتن مسلح با قالب های عایق ماندگار دیواری [Icf] از جنس پلی استایرن منبسط شده

کتاب سیستم دیوار باربر بتن مسلح با قالب های عایق ماندگار دیواری [Icf] از جنس پلی استایرن منبسط شده

نویسنده:
مهندس کیان خلیلی جهرمی، دکتر نادر خواجه احمد عطاری
ناشر:
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
تعداد صفحه:
۱۲
زبان نوشتار:
فارسی
سال انتشار:
۱۳۹۰
نوبت چاپ:
اول

معرفی کتاب سیستم دیوار باربر بتن مسلح با قالب های عایق ماندگار دیواری [Icf] از جنس پلی استایرن منبسط شده

روشهای مختلف قالب بندی اجزای سازه های بتن مسلح در قرن بیستم شروع شد و در قرن بیست و یکم با | تکیه بر فناوری نوین و مصالح متنوع، گسترش یافت. زمانی الوار، متداول ترین نوع قالب بندی محسوب می شد، اما گسترش استفاده از تخته چند لایی، فلز، پلاستیکها و غیره این وضعیت را تغییر داد. طراحان و مجریان ساخت ابنیه باید پیوسته در جریان پیشرفت فناوری در عرصه انواع مصالح قالب و روش های قالب بندی بتن قرار گیرند تا توانایی ایجاد نوآوری های خلاقانه را به منظور حفظ کیفیت و صرفه اقتصادی در صحنه ساخت و ساز داشته باشند.
یکی از روشهای قالب بندی سازه بتن مسلح استفاده از قالب های ماندگار است. استفاده از این روش به خصوص در ش رایطی که مصالح قالب وظیفه مضاعفی را از بابت تأمین عایق حرارتی نیز داشته باشد توجیه اقتصادی دارد و علاوه بر کاهش مراحل اجرای ساختمان، بر سرعت اجرا نیز می افزاید.
در راستای اجرای صنعتی ساختمانها یکی از فناوری هایی که اخیرا در کشور ایران مورد توجه دست اندرکاران این صنعت قرار گرفته است، اجرای ساختمان های نیمه صنعتی دیوار باربر بتن مسلح با قالبهای عایق ماندگار دیواری موسوم به ICF( است. ساختمان سازی مهندسی مستلزم داشتن آگاهی کافی از علوم ساختمان از مرحله طراحی تا اجرا است. انتظار از عملکرد مطلوب یک ساختمان، از جمله واکنش مناسب در برابر بارهای ثقلی و جانبی ناشی از زلزله یا باد، تأمین ایمنی در برابر حریق، تأمین آسایش از بابت دمای محیط، آلودگی های صوتی و صرفه جویی در مصرف انرژی وابسته به شناخت کافی مصالح و نحوه طراحی و اجرای ساختمان است. بنابراین، ضوابط و مقررات حاکم بر اصول صحیح تولید مصالح ساختمانی و طراحی و اجرای ساختمان اهمیت ویژه ای دارد که نتیجه آن در کیفیت بهره برداری از ساختمان نمایان می شود. بدین لحاظ مجموعه ای حاوی اهم نکات مربوط به طراحی و اجرای این سیستم تحت عنوان «راهنمای طراحی و اجرای سیستم ساختمانی دیوار باربر بتن مسلح با قالب های عایق ماندگار(ICF) از جنس پلی استایرن منبسط شده» در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن تهیه شد. در تهیه این مجموعه، از ضوابط و مقررات موجود در آیین نامه های داخلی و خارجی و همچنین تجربیات تولید کنندگان و مجریان این سیستم ساختمانی در کشور ایران استفاده شده است. گزارش حاضر کلیات سیستم ساختمانی فوق را تشریح می کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ضوابط حاکم بر سیستم ساختمانی دیوار باربر بتن مسلح با قالب های عایق ماندگار از نوع ICF نظر خوانندگان محترم را به مطالعه نشریه شماره ض-۵۷۵ مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن جلب می کند.
نسخه دیجیتال
۴۰ تخفیف
۸,۰۰۰
۴,۸۰۰ تومان
خرید نسخه دیجیتال
نسخه فیزیکی (چاپی)
ناموجود
اطلاع از موجودی کالا
شاید این کتابها را نیز بپسندید
فلوچارت طراحی سازه های بتن آرمه (ویژه ازمون نظام مهندسی) - مهندس مهدی،مهندس عسگری
مهندس مهدی،مهندس عسگری
نسخه چاپی
۲۵۵,۰۰۰ تومان
دیجیتال
سیستم سازه ای ساختمان های بلند -
نسخه چاپی
دیجیتال
۱,۰۰۰ تومان
طراحی لرزه ای قاب خمشی با شکل پذیری ویژه بتنی -
نسخه چاپی
دیجیتال
۱,۰۰۰ تومان
سازه های بتن آرمه (جلد دوم) - داود مستوفی نژاد
داود مستوفی نژاد
نسخه چاپی
۳۸۰,۰۰۰ تومان
دیجیتال
بلوک‌های سقفی پلی‌استایرن در سیستم سقف تیرچه و بلوک - مهندس سعید بختیاری، لیلا تقی اکبری، مهندس کیان خلیلی جهرمی
مهندس سعید بختیاری، لیلا تقی اکبری، مهندس کیان خلیلی جهرمی
نسخه چاپی
دیجیتال
۸,۰۰۰
۴۰
۴,۸۰۰ تومان