فروشگاه کتاب

جستجوی کتاب:
کتاب سیمان های آمیخته پوزولانی (ضرورت رویکرد تولید و فرهنگ سازی مصرف)

کتاب سیمان های آمیخته پوزولانی (ضرورت رویکرد تولید و فرهنگ سازی مصرف)

نویسنده:
مهندس علیرضا پورخورشیدی، دکتر طیبه پرهیزکار
ناشر:
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
تعداد صفحه:
۱۳
زبان نوشتار:
فارسی
سال انتشار:
۱۳۹۰
نوبت چاپ:
اول

معرفی کتاب سیمان های آمیخته پوزولانی (ضرورت رویکرد تولید و فرهنگ سازی مصرف)

مطالعات نشان داده است که تولید هر تن سیمان پرتلند، علاوه بر مصرف زیاد انرژی و سوخت های فسیلی با ارزش، حدود یک تن گاز دی اکسید کربن نیز وارد هوا می کند. لذا امروزه تولید سیمان های آمیخته و استفاده از موادی که باعث کاهش مصرف انرژی در تولید سیمان می گردد، بسیار مورد توجه است.
یکی از پتانسیل های عمده مواد جایگزین سیمان جهت تولید انواع سیمانهای آمیخته در کشور، پوزولان های طبیعی می باشد و با توجه به وجود کوه های آتشفشانی، وجود منابع عظیم این مواد در کشور تخمین زده می شود. متأسفانه با وجود مشخص بودن این پتانسیل عظیم، تاکنون، کاربرد این مواد در صنعت سیمان و بتن در ایران محدود بوده است. انواع سیمانهای پوزولانی می تواند در احداث سازه های بتنی معمولی، سازههای حجیم، سازه های ساحلی و غیره استفاده شود.
استفاده صحیح از سیمان های پوزولانی باعث کاهش نفوذپذیری بتن و افزایش دوام در محیطهای خورنده می شود. علاوه بر این استفاده از پوزولان های طبیعی در صنعت سیمان دارای منافع اقتصادی بسیاری است و قیمت تمام شده و انرژی در تولید سیمان را نیز کاهش می دهد. در صورت توسعه تولید سیمان های آمیخته پوزولانی و مطابق با نتایج بدست آمده از این پروژهها، علاوه بر کاهش مصرف انرژی در تولید سیمان، پتانسیل افزایش ظرفیت تولید سالیانه سیمانهای آمیخته با استفاده از این منابع، حدود ۵ میلیون تن تخمین زده می شود. در این مجموعه، مزایای تولید سیمانهای آمیخته پوزولانی با توجه به وجود ذخایر عظیم پوزولان های طبیعی در کشور به طور خلاصه اشاره و خواص مطلوب و نکات اجرایی در مورد مصرف این نوع سیمانها در انواع سازه های بتنی ارائه شده است. مسلما توسعه تولید سیمان های آمیخته پوزولانی با کیفیت مطلوب و مطابق با معیارهای استاندارد و مصرف صحیح آنها، گامی در جهت صرفه جویی در منابع انرژی در کشور خواهد بود و مزایای درازمدت حاصل از این رویکرد، باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز نیز می گردد.
نسخه دیجیتال
۴۰ تخفیف
۸,۰۰۰
۴,۸۰۰ تومان
خرید نسخه دیجیتال
نسخه فیزیکی (چاپی)
ناموجود
اطلاع از موجودی کالا
شاید این کتابها را نیز بپسندید
روش های مختلف افزایش فعالیت پوزولانی مواد جایگزین سیمان - آزاده عسکری نژاد، طیبه پرهیزکار، عليرضا پورخورشیدی، فهيمه فیروزیار
آزاده عسکری نژاد، طیبه پرهیزکار، عليرضا پورخورشیدی، فهيمه فیروزیار
نسخه چاپی
دیجیتال
۱۰,۰۰۰
۲۵
۷,۵۰۰ تومان
کتاب خاکستری بتن: آزمایش‌های بتن براساس استاندارد ASTM - مهدی چزانی شراهی
مهدی چزانی شراهی
نسخه چاپی
۶۰,۰۰۰ تومان
دیجیتال
کتاب خاکستری بتن: طرح و کنترل مخلوط های بتن - قاسم صفری
قاسم صفری
نسخه چاپی
۶۵,۰۰۰ تومان
دیجیتال
کتاب خاکستری بتن : مسائل برگزیده بتن - فرزانه طهموریان
فرزانه طهموریان
نسخه چاپی
۱۱۰,۰۰۰ تومان
دیجیتال
تکنولوژی و طرح اختلاط بتن (ویرایش دوم) - دكتر داود مستوفی نژاد
دكتر داود مستوفی نژاد
نسخه چاپی
۲۰۰,۰۰۰ تومان
دیجیتال
ویژگی های بتن - پروفسور ای.ام.نوبل
پروفسور ای.ام.نوبل
نسخه چاپی
دیجیتال