جستجوی کتاب:
کتاب ملات خشک آماده : ویژگی‌ها و مزایا

کتاب ملات خشک آماده : ویژگی‌ها و مزایا

نویسنده:
امیرمازیار رئیس‌قاسمی، طیبه پرهیزکار
ناشر:
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
تعداد صفحه:
۱۴
زبان نوشتار:
فارسی
سال انتشار:
۱۳۹۲
نوبت چاپ:
اول

معرفی کتاب ملات خشک آماده : ویژگی‌ها و مزایا

تولید و توسعه کاربرد، ملات های خشک آماده در جهان با هدف افزایش سرعت و کیفیت اجرا انجام شد. در حقیقت استفاده از ملات های خشک آماده یکی از ابزارهای تولید صنعتی ساختمان است. ملات های خشک، به دلیل کنترل کیفیت دقیق و مداوم در کارخانه و همچنین طراحی بر اساس نیازها و مشخصات مورد نظر، سبب بهبود کیفیت اجرا می شود. از طرف دیگر، به دلیل آماده برای مصرف بودن، در کارگاه تنها نیاز به افزودن آب دارند و لذا خطاهای انسانی در تعیین نسبت های اختلاط به حداقل ممکن کاهش پیدا می کند. همچنین ملات های خشک بر اساس کاربردهای مختلف و حتی شرایط اقلیمی، در کارخانه طراحی و پس از انجام آزمونهای لازم در اختیار مشتری قرار می گیرد. بر این اساس با ایجاد تنوع، امکان انتخاب محصولی با خواص مورد نظر، مقدور خواهد شد.
علی رغم گسترش روز افزون تولید و مصرف انواع ملات خشک در جهان، متأسفانه در ایران تاکنون تولید ملاتهای خشک به صورت صنعتی رایج نشده است.
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بر اساس رسالت خود، و با اتکا به دانش و تجربه پژوهشگران خود، بحث توسعه کاربرد ملات های خشک آماده را در برنامه تحقیقاتی خود قرار داده که طی این برنامه میان مدت، ابتدا، اقدام به تدوین استانداردهای ملی و راهنمای کاربرد ملات و اندود خشک آماده نمود. در فاز دوم نیز مطالعات آزمایشگاهی جهت بررسی امکان تولید و فراهم کردن بستر لازم برای کنترل کیفیت انواع ملات و اندود را به انجام رسانید. در فاز پایلوت و صنعتی نیز با ارائه مشاوره، موجبات راه اندازی اولین خط تولید ملات خشک آماده در کشور را فراهم کرد. نتیجه این همکاری، نه تنها از لحاظ صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز موثر بوده، بلکه با بومی سازی این صنعت، امکان تولید محصولاتی سازگار با اقلیمهای متفاوت کشور و آئین نامه ملی فراهم آمد.
به طور کلی، استفاده از ملات های خشک آماده گامی موثر در جهت صنعتی کردن تولید ساختمان بوده و به دلیل مزایای بیشمار، سبب کاهش هزینه های اجرا و نگهداری، خواهد شد، بنابراین کاربرد آن، از نظر فنی و اقتصادی، بسیار با اهمیت است.
برچسب ها:
ملات خشک
نسخه دیجیتال
۴۰ تخفیف
۸,۰۰۰
۴,۸۰۰ تومان
خرید نسخه دیجیتال
نسخه فیزیکی (چاپی)
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید نسخه فیزیکی
شاید این کتابها را نیز بپسندید
راهنمای کنترل کیفیت و اجرای ملات خشک آماده-ملات بنایی و ملات اندودکاری - مهندس امیر مازیار،رئیس قاسمی،دکتر طیبه پرهیزکار
مهندس امیر مازیار،رئیس قاسمی،دکتر طیبه پرهیزکار
نسخه چاپی
۲۵,۰۰۰ تومان
دیجیتال
۱۰,۰۰۰
۲۵
۷,۵۰۰ تومان
ايمنی و بهداشت در جوشكاری - محمدجواد جعفری، محمدرضا حسن‌بیگی، علی رمضانخانی
محمدجواد جعفری، محمدرضا حسن‌بیگی، علی رمضانخانی
نسخه چاپی
۴۰,۰۰۰ تومان
دیجیتال
بلوک های بتنی سبک هوادار اتوکلاو نشده (مشخصات و روش تولید) - دکتر طیبه پرهیزگار، مهندس علیرضا پورخورشیدی، مهندس امیرمازیار رئیس قاسمی، دکتر جعفر سبحانی
دکتر طیبه پرهیزگار، مهندس علیرضا پورخورشیدی، مهندس امیرمازیار رئیس قاسمی، دکتر جعفر سبحانی
نسخه چاپی
دیجیتال
۸,۰۰۰
۴۰
۴,۸۰۰ تومان
ملات خشک آماده - مهندس امیر مازیار رئیس قاسمی،دکتر طیبه پرهیزگار،سعیده صیاد قبادی
مهندس امیر مازیار رئیس قاسمی،دکتر طیبه پرهیزگار،سعیده صیاد قبادی
نسخه چاپی
دیجیتال
۴,۵۰۰
۳۴
۳,۰۰۰ تومان
مصالح شناسی نوین و روش های اجرای آن در ساختمان - سیده عطیه عظیمی، محمد رجبی، سیده بهاره عظیمی
سیده عطیه عظیمی، محمد رجبی، سیده بهاره عظیمی
نسخه چاپی
دیجیتال
فرهنگ نامه ی واژه های کهن ساختمان و هنرهای وابسته - دکتر فرهنگ مظفر،نیما ولی بیگ
دکتر فرهنگ مظفر،نیما ولی بیگ
نسخه چاپی
دیجیتال